large-live-folder-collapsed_thumb_0CC5B49F

 

Na oficjalnym blogu Microsoftu pojawiła się lista nowych funkcji, które znajdziemy w aktualizacji GDR1 dla systemu Windows Phone 8.1.

Zacznijmy od tego, że Microsoft zamierza nauczyć Cortany – asystenta głosowego na wzór Siri – paru nowych języków. Trafi w wersji beta do użytkowników Chin i Wielkiej Brytanii, a w Indiach, Kanadzie i Australii pojawi się w wersji alfa. Oczywiście, parę usprawnień zostanie dodanych do amerykańskiej Cortany.

wp_ss_20140712_0001_thumb_15246894

 

Dla nas z pewnością ważniejszą informacją jest to, że w GDR1 znajdziemy tzw. Żywe Foldery. Są to foldery znajdujące się na ekranie głównym, które mogą być utworzone poprzez przeciągnięcie jednego kafelka na drugi. Ich wygląd oraz sposób tworzenia prezentuje się dużo lepiej od aplikacji Foldery.

RecentPlays_thumb_1C8F8C67

Kolejne nowości to: przeprojektowana aplikacja Xbox Music, nowa kafelka Sklepu Windows Phone przedstawiająca nazwy i ikony popularnych aplikacji. Aplikacja służąca do wysyłania wiadomości SMS pozwoli na zaznaczanie wielu SMS-ów oraz przekazywanie ich dalej. Nieoficjalne informacje wspominają także o integracji z komunikatorem Facebooka. Apps Corner to z kolei sposób na ukrycie niektórych funkcji smartfona przed niepowołanymi użytkownikami. Oczywiście, Microsoft zapewnia także o wprowadzeniu kilku usprawnień związanych z bezpieczeństwem i wydajnością.

Via/Via

Be Sociable, Share!