shield

Aż trzech różnych producentów dzisiejszego dnia przedstawiło swoje nowe urządzenia mobilne. Wśród nich znalazła się Nvidia ze swoim tabletem przeznaczonym głównie dla graczy.

Od dzisiaj mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą składać zamówienia w przedsprzedaży na nowy tablet Nvidii. Urządzenia zostaną rozesłane chętnym 29 lipca i w tym samym dniu Shield Tablet pojawi się w Kanadzie. Mieszkańcy Europy poczekają trochę dłużej, bo do 14 sierpnia.

Nvidia Shield Tablet nie jest żadną niespodzianką z powodu kompletnego przecieku, który trafił do sieci ostatniej soboty. Charakteryzuje się SoC Nvidia K1 z grafiką o 192 rdzeniach, 2 GB RAM-u, ośmiocalowym ekranem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli oraz dostępnością wersji z łącznością LTE. Miłym dodatkiem jest specjalna funkcja umożliwiająca streaming gier z komputera osobistego oraz możliwość podłączenia dedykowanego, bezprzewodowego pada bez żadnych zauważalnych opóźnień. Dodatkowym akcesorium będzie DirectStylus 2, czyli całkiem zaawansowany stylus na wzór tego z Samsungów Galaxy Note.

Nvidia Shield Tablet w swojej najtańszej wersji (16 GB, WiFi) kosztuje 299$. Sto dolarów więcej zapłacimy za model 32GB LTE. Kolejnym wydatkiem jest bezprzewodowy kontroler do gier kosztujący 59$. Dedykowana podstawka pod tablet to z kolei 39$.

 Via

Be Sociable, Share!