lg-g3-lte-a

Dzisiejszego poranka odbyła się oficjalna premiera smartfona LG G3 Cat. 6. Jest to ulepszona odmiana najmocniejszego smartfona LG przeznaczona wyłącznie na rynek koreański.

LG G3 to obecnie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) smartfonów dostępnych na rynku. LG nie powiedziało jednak ostatniego słowa i postanowiło ulepszyć ten model jeszcze bardziej. W ten sposób powstał LG G3 Cat. 6.

Cat.6 zawarte w nazwie oznacza wsparcie dla szybszej łączności LTE-A Category 6 pozwalającej na pobieranie z maksymalną prędkością 225 Mb/s. Uzyskano to za sprawą nowego modemu Qualcomm Gobi 9×35 LTE-A Category 6. Korea Południowa jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie istnieje infrastruktura pozwalająca na uzyskiwanie takich prędkości pobierania – nawet, jeśli by sprowadzić ten model do Polski to i tak nie będziemy w stanie w pełni cieszyć się transmisją LTE-A Cat. 6.

Nowy model posiada jeszcze jedną istotną zmianę. Procesor Qualcomm Snapdragon 801 został zastąpiony wydajniejszym Snapdragonem 805 o częstotliwości taktowania 2,7 GHz. Reszta specyfikacji pozostała identyczna, co w przypadku zwykłego G3: znajdziemy tu 3 GB RAM-u, 32 GB wbudowanej pamięci, czy akumulator 3 000 mAh.

Smartfon do koreańskich sklepów trafi już 25 lipca.

Via

Be Sociable, Share!