sony-xperia-z-back-side

Sony jeszcze nie pokazało nam Xperii Z3, a w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat jego następcy – Z3X. Nie ma możliwości potwierdzenia ich autentyczności, lecz jeśli dane okażą się prawdziwe, to Sony planuje wypuścić coś naprawdę interesującego.

Sony jakiś czas temu zdecydowało wypuszczać nie jeden, a aż dwa flagowce w ciągu roku, nie wliczając ich odmian typu Ultra czy Compact. Z tego powodu od premiery Xperii Z1 możemy narzekać na małą ilość zmian i poszczególne generacje nie różnią się prawie wcale, to Xperia Z3X może okazać się niebywale dobrym telefonem.

Nowa plotka głosi, że ten smartfon otrzyma wyświetlacz Tri­ma­ster El OLED o przekątnej 6,14″ i rozdzielczości 2560×1152 pikesli (część pikseli zostanie zarezerwowana na przyciski ekranowe). Rozdzielczość ta co prawda robi wrażenie, lecz pozostałe elementy wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie. Choćby 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 o 8 rdzeniach i częstotliwości taktowania 2,86 GHz, 4 GB RAM-u, czy aparat 22 Mpix wykorzystujący sensor Curved Exmor-RS. Do tego znaleźć się ma Android 5.0 oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Domniemane wymiary nowej Xperii to: 69,5 mm × 150,1 mm × 7,9 mm.

Niestety, tak wczesny wyciek danych oraz specyfikacja jak ze snu brzmią dość dziwnie i są duże szanse na to, że mamy do czynienia ze zwykłym blefem.

Via

Be Sociable, Share!