sony-xperia-z-back-side

Sony jeszcze nie pokazało nam Xperii Z3, a w sieci pojaw­iły się pier­wsze infor­ma­cje na temat jego następcy — Z3X. Nie ma możli­wości potwierdzenia ich aut­en­ty­czności, lecz jeśli dane okażą się prawdziwe, to Sony planuje wypuś­cić coś naprawdę interesującego.

Sony jakiś czas temu zde­cy­dowało wypuszczać nie jeden, a aż dwa flagowce w ciągu roku, nie wlicza­jąc ich odmian typu Ultra czy Com­pact. Z tego powodu od pre­miery Xperii Z1 możemy narzekać na małą ilość zmian i poszczególne gen­er­acje nie różnią się prawie wcale, to Xpe­ria Z3X może okazać się nieby­wale dobrym telefonem.

Nowa plotka głosi, że ten smart­fon otrzyma wyświ­et­lacz Tri­ma­ster El OLED o przekąt­nej 6,14″ i rozdziel­czości 2560x1152 pikesli (część pik­seli zostanie zarez­er­wowana na przy­ciski ekra­nowe). Rozdziel­czość ta co prawda robi wraże­nie, lecz pozostałe ele­menty wzbudzają jeszcze więk­sze zain­tere­sowanie. Choćby 64-bitowy pro­ce­sor Qual­comm Snap­dragon 810 o 8 rdzeni­ach i częs­totli­wości tak­towa­nia 2,86 GHz, 4 GB RAM-u, czy aparat 22 Mpix wyko­rzys­tu­jący sen­sor Curved Exmor-RS. Do tego znaleźć się ma Android 5.0 oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Dom­nie­mane wymi­ary nowej Xperii to: 69,5 mm × 150,1 mm × 7,9 mm.

Niestety, tak wczesny wyciek danych oraz specy­fikacja jak ze snu brzmią dość dzi­wnie i są duże szanse na to, że mamy do czynienia ze zwykłym blefem.

Via

Ciekawe? Podziel się!