zte

Obecnie każdy duży producent smartfonów z Androidem posiada swoją nakładkę zmieniającą wygląd systemu. ZTE jednak postanowiło z tym skończyć i w swoich przyszłych smartfonach umieści Google Now Launchera.

Macie dość ekranów głównych przeładowanych zbędnymi informacjami? Jeśli przekładacie wydajność ponad chęć dowiedzenia się, kto z naszych znajomych dodał nowe zdjęcia, powinniście ucieszyć się z decyzji ZTE. Ta firma postanowiła, że jej kolejne smartfony i tablety będą wyposażone w Google Now Launcher. Oznacza to, że ich ekran główny w niczym nie będzie różnił się od tego z Nexusów.

Czy to dobrze? To zależy od osobistych preferencji użytkownika. W każdym razie wiąże się to z mniejszą wagą systemu, poprawioną wydajnością, schludnym i czystym wyglądem oraz uniknięciem niedoróbek w nakładce (wszakże launcher Google’a jest dopracowany znacznie bardziej, od nakładek producentów telefonów). Możliwe, że ułatwi to szybsze wypuszczanie aktualizacji systemowych. A tym, którzy będą potrzebować zmian, pozostaną inne launchery do pobrania ze Sklepu Play.

Via

Be Sociable, Share!