gionee_gn9005_front_side_spotted_tenna

Gionee GN9005 właśnie przeszedł proces certyfikacji w chińskim TENAA. Będzie to najcieńszy smartfon na świecie z obudową o grubości zaledwie 5 mm.

Gionee jest chińskim producentem smartfonów, który w przeszłości już dzierżył tytuł producenta najcieńszego smartfona na świecie za sprawą modelu Elife S5.5. Wkrótce poznamy jego kolejne urządzenie o jeszcze cieńszej obudowie.

Smartfon o tymczasowej nazwie kodowej GN9005 będzie się charakteryzować ekranem AMOLED o przekątnej 4,8″ i rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, czterordzeniowym procesorem 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci flash, aparatem głównym 8 Mpix i przednim 5 Mpix, akumulatorem 2 050 mAh oraz Androidem 4.3 Jelly Bean. Nie jest to najwyższa półka, lecz i tak specyfikacja prezentuje się całkiem dobrze. Z pewnością sporym osiągnięciem jest to, że takie bebechy udało się upchać w tej niezwykle cienkiej obudowie. To, czy usilne staranie stworzenia najcieńszego smartfona na świecie ma sens, to już osobna kwestia.

Smartfon na rynku krajowym będzie dostępny w ofercie operatora China Mobile i pozwoli na łączenie się z chińską odmianą standardu 4G LTE. Na razie nie ma żadnych informacji na temat dystrybucji tego smartfona poza granice Państwa Środka.

Via

Be Sociable, Share!