NVIDIA-SHIELD-Tablet-2

Ostat­nio infor­mowal­iśmy Was o tym, że znamy wygląd przyszłego tabletu Nvidii — Shield Tablet. Teraz dowiedzieliśmy się o nim znacznie więcej. Europe­jska pre­miera już 14 sierpnia!

Jak się okazało, Nvidia Shield Tablet rzeczy­wiś­cie będzie mieć swoją pre­mierę. Nowe, nieza­leżne od Evleaksa źródło, przed­staw­iło kilka grafik reklam­owych przed­staw­ia­ją­cych nowy tablet tego słyn­nego pro­du­centa kart graficznych.

Nvidia Shield Tablet będzie odz­naczać się pro­ce­sorem Tegra K1, 8-calowym ekranem IPS o rozdziel­czości 1920 x 1200 pik­seli, slotem na karty pamięci do 128 GB, wspar­ciem dla sty­lusa oraz możli­woś­cią odt­warza­nia klipów wideo o rozdziel­czości 4K.

NVIDIA-SHIELD-Tablet-9

Tablet trafi do Stanów Zjed­noc­zonych i Kanady 29 lipca oraz do Europy 14 sierp­nia. W późniejszym cza­sie pojawi się również w innych regionach (głównie Azja). Będzie dostępny w dwóch odmi­anach różnią­cych się pojem­noś­cią i łącznoś­cią: za model z WiFi  o pojem­ności 16 GB przyjdzie zapłacić 299 $, nato­mi­ast za droższy, wyposażony w 32 GB pojem­ności i moduł GSM — 399 $.

NVIDIA-SHIELD-Tablet-1

Nvidia Shield Tablet do sprzedaży wraz z dwoma akce­so­ri­ami stwor­zonymi z myślą o graczach: pod­stawką Shield Cover (39 $) oraz padem Shield Con­troller (69 $).

Zapowiada się ciekawie i myślę, że wśród gamerów tablet będzie się cieszył sporą pop­u­larnoś­cią. Jed­nakże, na pewno nie tylko oni docenią sporą moc tkwiącą w tym urządzeniu.

Via

Ciekawe? Podziel się!