zdjęcielosowejnokii

McLaren to smartfon Nokii, który miał pojawić się pod koniec tego roku i być wyposażony w funkcję 3D Touch pozwalającą na sterowanie trójwymiarowymi gestami bez konieczności dotykania ekranu. Niestety, projekt ten został anulowany.

Pierwsze wzmianki na temat McLarena pojawiły się już w zeszłym roku. Miał to być wyjątkowy smartfon Nokii, w którym wiele osób pokładało duże nadzieje. Po części było to spowodowane przez doniesienia mówiące o tym, że McLaren otrzyma innowacyjną funkcję 3D Touch. Pozwala ona na sterowanie niektórymi funkcjami w smartfonie poprzez ruchy dłonią znajdującą się nad ekranem. Nie są znane szczegóły działania tej technologii, lecz wiadomo, że sensory wychwytujące gesty nie mają nic wspólnego z kamerami.

Nowe informacje mówią o tym, że projekt McLaren został anulowany i taki smartfon po prostu nie powstanie. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że Microsoft nie zamierza całkowicie skończyć z 3D Touch i ta technologia może pojawić się w późniejszym czasie w jednym z innych flagowych smartfonów.

Via

Be Sociable, Share!