hp

HP pracuje nad urządzeniem o nazwie Red. Będzie to tablet lub notebook pracujący pod kontrolą Androida mający ekran o przekątnej 16″.

Android to system mający bardzo szerokie zastosowanie. Trudno mu jednak zadomowić się na komputerach osobistych czy notebookach – te urządzenia są po prostu stworzone z myślą o innym sposobie interakcji wykorzystującym urządzenia wskazujące oraz fizyczną klawiaturę, dzięki czemu użytkowanie systemów takich, jak Windows 8 jest wygodniejsze.

HP pracuje nad urządzeniem z ekranem takich rozmiarów, jakie można znaleźć w laptopach. Dokładniej – wyświetlacz o przekątnej 16″ i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Red będzie pracować pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat i otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,26 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz aparat główny 8 Mpix z możliwością nagrywania filmów w Full HD. Dane te trafiły do benchmarka GFX Bench i na chwilę obecną nie wiadomo nic więcej na temat HP Red.

hp-red

Największą tajemnicą jest konstrukcja tego urządzenia – będzie to tablet bez fizycznej klawiatury, czy może coś na kształt notebooka? Kto wie, może HP zaskoczy nam jeszcze innym rozwiązaniem?

Via

Be Sociable, Share!