Nokia-

Wczoraj poinformowaliśmy, że Microsoft postanowił porzucić prace nad serią telefonów z Androidem o nazwie Nokia X. Niestety, ten sam los podzielą budżetowe komórki Nokia Asha i S40. Czy to koniec dla Nokii?

Myśląc o Nokii zazwyczaj mamy przed sobą obraz Lumii z Windows Phonem. Prawda jest jednak taka, że ciągle najlepszą sprzedażą odznaczają się najtańsze modele tej firmy, a więc te korzystające z platformy S40. W krajach takich, jak Nigeria, RPA, Indie czy Brazylia komórki te sprzedają się niezwykle dobrze za sprawą niskiej ceny i niezawodności.

Niestety, w liście do wszystkich pracowników Microsoftu pojawiła się wzmianka dotycząca tego, że Nokia przestanie zajmować się telefonami Nokia Asha i S40. Wszystkie siły zostaną skupione na pracy przy smartfonach z systemem Windows Phone.

Nokia_Asha

 

Nie są to dobre wieści. Wygląda to jak ostatni gwóźdź do trumny dla fińskiego producenta. Wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że Microsoft ma w planach nazywać swoje przyszłe smartfony Nokia by Microsoft i zapewne po paru urządzeniach zarząd zdecyduje się na ponowną zmianę, pozbywając się nazwy Nokia.

Via

Be Sociable, Share!