shield

Evleaks na swoim profilu na Twitterze umieścił grafikę przedstawiającą rzekomo urządzenie o nazwie Nvidia Shield Tablet.

Nvidia swego czasu stworzyła tablet Tegra Note 7 wyposażony w SoC Nvidia Tegra 4. Niestety, nie osiągnął sukcesu. Później nadeszła kolej na intrygującą Nvidię Shield – przenośną konsolkę wyposażoną w system Android oraz fizyczne przyciski do sterowania w grach. Teraz Evleaks udostępnia render przedstawiający Nvidię Shield Tablet.

Z nazwy wynika, że powinno to być połączenie obu z tamtych urządzeń. Jednakże, w tym tablecie na próżno doszukiwać się dodatkowych przycisków dla graczy i wygląda dość normalnie. Uwagę przykuwają stereofoniczne głośniki. Na wyposażeniu Shield Tableta powinien znaleźć się chipset Tegra K1.

Czy Nvidia naprawdę zamierza zaprezentować Shield Tableta? Sprawa wygląda dość dziwnie, gdy przypomnimy sobie o wypowiedzi prezesa Nvidii, Jen-Hsun Huanga z maja bieżącego roku. Powiedział on, że Nvidia zamierza skończyć z produkcją smartfonów i tabletów, a zamiast tego skupić się na urządzeniach dla graczy oraz komputerach pokładowych dla samochodów.

Via

Be Sociable, Share!