shield

Evleaks na swoim pro­filu na Twit­terze umieś­cił grafikę przed­staw­ia­jącą rzekomo urządze­nie o nazwie Nvidia Shield Tablet.

Nvidia swego czasu stworzyła tablet Tegra Note 7 wyposażony w SoC Nvidia Tegra 4. Niestety, nie osiągnął sukcesu. Później nadeszła kolej na intrygu­jącą Nvidię Shield - przenośną kon­solkę wyposażoną w sys­tem Android oraz fizy­czne przy­ciski do sterowa­nia w grach. Teraz Evleaks udostęp­nia ren­der przed­staw­ia­jący Nvidię Shield Tablet.

Z nazwy wynika, że powinno to być połącze­nie obu z tam­tych urządzeń. Jed­nakże, w tym table­cie na próżno doszuki­wać się dodatkowych przy­cisków dla graczy i wygląda dość nor­mal­nie. Uwagę przykuwają stere­o­fon­iczne głośniki. Na wyposaże­niu Shield Tableta powinien znaleźć się chipset Tegra K1.

Czy Nvidia naprawdę zamierza zaprezen­tować Shield Tableta? Sprawa wygląda dość dzi­wnie, gdy przy­pom­n­imy sobie o wypowiedzi prezesa Nvidii, Jen-Hsun Huanga z maja bieżącego roku. Powiedział on, że Nvidia zamierza skończyć z pro­dukcją smart­fonów i tabletów, a zami­ast tego skupić się na urządzeni­ach dla graczy oraz kom­put­er­ach pokład­owych dla samochodów.

Via

Ciekawe? Podziel się!