satya

Prezes Microsoftu, Satya Nadella, rozesłał pracownikom Microsoftu wiadomość informującą o następstwach wewnętrznych transformacji w firmie. Aż 18 tysięcy osób straci pracę. Dodatkową wiadomością jest to, że seria urządzeń Nokia X przestanie być kontynuowana.

Następstwem tego, że Microsoft nabył Nokię zostało zdublowanie wielu stanowisk oraz powstanie ogólnego chaosu organizacyjnego. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu w jednej chwili ilość pracowników giganta z Redmond podniosła się o ponad 10 tys. Niezbędnym krokiem było dokonanie zmian w organizacji w firmie tak, by mogła działać sprawnie i efektywnie. Dla wielu osób będzie to ciężki cios, gdyż już wiadomo, że aż 18 tys. osób straci pracę w najbliższym czasie.

Jest to oficjalna informacja, która została rozesłana drogą mailową każdemu z pracowników Microsoftu, wliczając w to dział Nokia Devices and Services. Podpisał się pod nią prezes firmy, Satya Nadella.

Z kolei Stephen Elop dostarczył kolejnej informacji: seria smartfonów Nokia X przestaje być kontynuowana i osoby pracujące nad nią od tej pory zaczną zajmować się telefonami z systemem Windows Phone. Elop podkreśla, że wszystkie procedury z tym związane zostaną wykonane w trybie natychmiastowym.

Via

 

Be Sociable, Share!