lg-g3-press-hi-res-front-and-back-970x646-c

LG zaprezentowało pomniejszoną wersję swojego udanego smartfona G3. Jak to zwykle bywa, swoją mocą dość znacznie ustępuje większemu bratu.

LG G3 S (w niektórych rynkach smartfon będzie znany jako LG G3 Beat) to nowa propozycja od LG. Kontynuuje trend największych producentów smartfonów polegający na wypuszczaniu pomniejszonych odmian swoich flagowców. W przeciwieństwie do Sony Xperii Z1 Compact rozmiary nie są jedyną różnicą. Zmieniła się również specyfikacja, na gorsze. Oczywiście, w zamian dostaniemy niższą cenę.

G3 S otrzymał 5-calowy (a więc wciąż spory) wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280×720 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat główny 8 Mpix z laserowym autofokusem, aparat przedni 1,3 Mpix, 8 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty microSD, akumulator 2540 mAh, A-GPS, NFC, LTE i Androida 4.4.2 KitKat.

Smartfon będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i złotej. Co prawda wiadomo, że trafi na rynek wewnętrzny już jutro, lecz nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży w innych krajach. Na szczęście jest pewne to, że smartfona ujrzymy w Polsce.

Via

Be Sociable, Share!