Nvidia

Nvidia ma w planach wydanie swojej kolejnej konsoli. Tym razem będzie to urządzenie podłączane prosto do telewizora, wyposażone w Androida i chipset Tegra K1.

Nvidia już wcześniej zdołała zaprezentować konsolę przenośną Nvidia Shield. Jest to urządzenie wyglądające jak pad wyposażony w rozkładany wyświetlacz. Posiada Tegrę 4, możliwość streamowania gier z komputera stacjonarnego poprzez sieć i ciekawe tytuły na wyłączność, jak Portal czy Half Life 2. Kolejną konsolą tej firmy będzie coś podobnego do Ouyi, słynnego niewypału z Kickstartera.

Doniesienia pochodzące od BBC wspominają o wykorzystaniu bardzo mocnego układu Nvidia Tegra K1, który ostatnio trafił do tabletu Xiaomi Mi Pad. Konsola będzie sprzedawana bez pada, którego trzeba będzie dokupić osobno. Nie zabraknie funkcji streamowania gier znanej z Shielda.

Na razie nie wiadomo, kiedy ta konsola zostanie oficjalnie zaprezentowana i czym – poza procesorem – będzie się odznaczać. Nawet nazwa pozostaje tajemnicą. W każdym bądź razie, miejmy nadzieję na więcej informacji w przyszłości, będziemy o nich pisać.

Via

Be Sociable, Share!