samsun

Samsung zaczyna stawiać na ekskluzywne materiały w swoich smartfonach – wygląda na to, że Galaxy F nie będzie jedynym smartfonem wykonanym z czegoś lepszego, niż z plastiku.

Koreański gigant często jest krytykowany za podejście do materiałów wykorzystywanych w obudowach smartfonów. O ile konkurencyjne Apple, Sony, HTC a nawet LG posiadają modele z plecami wykonanymi z aluminium lub szkła, to Samsung korzysta wyłącznie z taniego i nieciekawego plastiku Hyperglaze. Na szczęście, coś w tej kwestii zaczyna się zmieniać.

Plotki na temat Samsunga Galaxy F krążą już od dawna i wygląda na to, że zostanie zaprezentowany już w przyszłym miesiącu. Będzie to taki lepszy Galaxy S5, z ekranem QHD, Snapdragonem 805 i aluminiową obudową. Okazuje się, że w nieodległej przyszłości poznamy także kolejnego smartfona z wysokiej półki posiadającego obudowę wykonaną z metalu.

Niestety, wstępne informacje na jego temat są niejasne. Różne dane wspominają o ekranie Super AMOLED o przekątnej 4,7″, 5,2″ lub 5,3″ i o rozdzielczości FullHD lub QHD. – brzmi podobnie do Galaxy F, co może dziwić. Dlaczego Samsung chce wypuścić dwa podobne flagowce w tym samym czasie? Niewykluczone, że Galaxy Alpha to tylko plotka wyssana z palca.

Samsung Galaxy Alpha ma mieć premierę 13 sierpnia. Zobaczymy, czy to prawda!

Via

Be Sociable, Share!