samsun

Sam­sung zaczyna staw­iać na ekskluzy­wne mate­ri­ały w swoich smart­fonach — wygląda na to, że Galaxy F nie będzie jedynym smart­fonem wyko­nanym z czegoś lep­szego, niż z plastiku.

Kore­ański gigant często jest kry­tykowany za pode­jś­cie do mate­ri­ałów wyko­rzysty­wanych w obu­dowach smart­fonów. O ile konkuren­cyjne Apple, Sony, HTC a nawet LG posi­adają mod­ele z ple­cami wyko­nanymi z alu­minium lub szkła, to Sam­sung korzysta wyłącznie z taniego i nieciekawego plas­tiku Hyper­glaze. Na szczęś­cie, coś w tej kwestii zaczyna się zmieniać.

Plotki na temat Sam­sunga Galaxy F krążą już od dawna i wygląda na to, że zostanie zaprezen­towany już w przyszłym miesiącu. Będzie to taki lep­szy Galaxy S5, z ekranem QHD, Snap­drag­onem 805 i alu­min­iową obu­dową. Okazuje się, że w nieodległej przyszłości poz­namy także kole­jnego smart­fona z wysok­iej półki posi­ada­jącego obu­dowę wyko­naną z metalu.

Niestety, wstępne infor­ma­cje na jego temat są nie­jasne. Różne dane wspom­i­nają o ekranie Super AMOLED o przekąt­nej 4,7″, 5,2″ lub 5,3″ i o rozdziel­czości FullHD lub QHD. - brzmi podob­nie do Galaxy F, co może dzi­wić. Dlaczego Sam­sung chce wypuś­cić dwa podobne flagowce w tym samym cza­sie? Niewyk­luc­zone, że Galaxy Alpha to tylko plotka wys­sana z palca.

Sam­sung Galaxy Alpha ma mieć pre­mierę 13 sierp­nia. Zobaczymy, czy to prawda!

Via

Ciekawe? Podziel się!