tizen-samsung-z

Tizen nie ma udanego startu. Samsung kilkukrotnie miał obsuwy czasowe związane z tym systemem. Wydawało się, że gdy została ustalona data premiery wszystko już będzie dobrze. Niestety, Samsung znów nie dotrzymał słowa.

Tizen to system, który pochłonął już wiele środków finansowych i pracowało nad nim kilka bardzo uznanych firm, w tym Intel. Niestety, coś idzie niezgodnie z planem. Już kolejny raz data premiery pierwszego smartfona opartego na tej platformie została opóźniona.

Samsung zapowiedział, że Samsung Z – pierwszy smartfon z Tizenem – trafi do sprzedaży najpierw w Rosji, gdzie miało odbyć się z tej okazji specjalne wydarzenie. Ustaloną datą był 11 lipca, lecz… impreza po prostu się nie odbyła. Nikt nawet nie wie, dlaczego, a koreański zarząd nabiera wody w usta.

Już wcześniej Samsung Z miał trafić do oferty japońskiego operatora NTT DoCoMo, lecz ten nie wyraził zainteresowania smartfonem.

Samsung takimi zagraniami stawia sobie kłody pod nogi. Czy Tizen rzeczywiście ma przed sobą jakąkolwiek przyszłość? Wygląda na to, że rynek jest już wystarczająco nasycony i bez wielkich innowacji nie zdziała się zbyt wiele. Tizen innowacyjny z pewnością nie jest. Jestem zdania, że po dość krótkim czasie podzieli los Bady…

Via

Be Sociable, Share!