deutsch

Sąd regionalny w Mannheim wydał dziś wyrok: Motorola naruszyła patent firmy LPKF i jest zmuszona do wycofania ze sprzedaży w tym kraju dwóch smartfonów: Moto X i Moto G.

Jeszcze parę lat temu wojny patentowe szalały w najlepsze. Firmy produkujące smartfony prześcigały się w snuciu oskarżeń przeciwko sobie, jakby to były jakieś zawody. Uczestniczyli w nich niemal wszyscy, z Apple i Samsungiem na czele. Wydawałoby się, że te czasy już minęły, lecz… nie do końca. Oto pierwszy od dawna wyrok, który zakończył się zakazem sprzedaży smartfonów.

Tym razem oskarżycielem była niemiecka spółka inżynierska LPKF, która oznajmiła, że projekt anteny zastosowanej w Motoroli Moto X i Moto G narusza jeden z jej patentów. Sąd regionalny w Mannheim przyznał LPKF rację i Motorola musi teraz w związku z tym ponieść konsekwencje. Zgodnie z wyrokiem Motorola będzie musiała zapłacić karę finansową (nie wiemy, jak wysoką) oraz wycofać ze sprzedaży smartfony naruszające ten patent, tj. wyżej wymienione Moto X i Moto G.

Via

Be Sociable, Share!