flopsy

Android Wear to spec­jalna dys­try­bucja Androida przez­nac­zona dla smart­watchów. Do sklepu Google Play trafiła pier­wsza gra przez­nac­zona dla tego sys­temu — Flopsy Droid.

Jeszcze dziesięć lat temu mnóstwo osób zas­tanaw­iało się, jaki jest sens w grach na komórkę. Te jed­nak za sprawą szy­bkiego roz­woju smart­fonów zyskały olbrzymią pop­u­larność. Kto z nas nigdy nie grał w Angry Birds, serię Asphalt, 2048 czy Flappy Birda? Gry na smart­fony maję tę zaletę, że można w nie grać wszędzie — w kole­jce u lekarza, na prz­er­wie między zaję­ci­ami w uczelni czy pod­czas nud­nego dnia w pracy (do czego oczy­wiś­cie nie namaw­iam ;) ). Teraz aby grać, nie ma potrzeby tar­ga­nia ze sobą kon­sol przenośnych — po co, skoro bawić się możemy dzięki smart­fonowi, którego mamy zawsze przy sobie?

A co w takim razie powiecie na gry na… zegarki? Oso­biś­cie uważam, że nie jest to nic więcej, niż kole­jna cieka­wostka — granie na zegarku z pewnoś­cią nie należy do najwygod­niejszych, a mały ekran ogranicza ilość wyświ­et­lanych danych. Innego zda­nia jest Sebas­t­ian Mauer - twórca Flopsy Droida, pier­wszej gry stwor­zonej dla smart­watchów wyposażonych w sys­tem Android Wear.

Na temat samego Flopsy Droida rozpisy­wać się nie ma za bardzo po co, gdyż jest to jedna z setek kopii Flappy Birda. Gra jed­nak zapisze się w his­torii jako pier­wsza na nową plat­formę Google’a.

Via

Ciekawe? Podziel się!