flopsy

Android Wear to specjalna dystrybucja Androida przeznaczona dla smartwatchów. Do sklepu Google Play trafiła pierwsza gra przeznaczona dla tego systemu – Flopsy Droid.

Jeszcze dziesięć lat temu mnóstwo osób zastanawiało się, jaki jest sens w grach na komórkę. Te jednak za sprawą szybkiego rozwoju smartfonów zyskały olbrzymią popularność. Kto z nas nigdy nie grał w Angry Birds, serię Asphalt, 2048 czy Flappy Birda? Gry na smartfony maję tę zaletę, że można w nie grać wszędzie – w kolejce u lekarza, na przerwie między zajęciami w uczelni czy podczas nudnego dnia w pracy (do czego oczywiście nie namawiam 😉 ). Teraz aby grać, nie ma potrzeby targania ze sobą konsol przenośnych – po co, skoro bawić się możemy dzięki smartfonowi, którego mamy zawsze przy sobie?

A co w takim razie powiecie na gry na… zegarki? Osobiście uważam, że nie jest to nic więcej, niż kolejna ciekawostka – granie na zegarku z pewnością nie należy do najwygodniejszych, a mały ekran ogranicza ilość wyświetlanych danych. Innego zdania jest Sebastian Mauer – twórca Flopsy Droida, pierwszej gry stworzonej dla smartwatchów wyposażonych w system Android Wear.

Na temat samego Flopsy Droida rozpisywać się nie ma za bardzo po co, gdyż jest to jedna z setek kopii Flappy Birda. Gra jednak zapisze się w historii jako pierwsza na nową platformę Google’a.

Via

Be Sociable, Share!