droid

Jak co miesiąc, Google przedstawiło swoje statystyki przedstawiające podział systemu Android ze względu na popularność poszczególnych wersji.

Statystyki od Google’a zbierane w ubiegłym miesiącu zostały opublikowane, więc nie mogłem wobec tego faktu przejść obojętnie. W końcu jest to u nas coś w rodzaju stałej rubryki, która pojawia się raz na miesiąc.

A zatem co się zmieniło w strukturze Androida? Nikogo nie powinno to zdziwić – nowe wersje zdobywają większą popularność, a stare odchodzą w zapomnienie.

wykres

Najnowszy Android 4.4 KitKat obecnie znajduje się na 17,9% wszystkich aktywnych urządzeń z Androidem. To o ponad 4 punkty procentowe więcej przyrównując do danych z poprzedniego miesiąca. KitKat w końcu stał się bardziej popularny od stareńkiego Androida 2.3 Gingerbread (13,5%; w maju było to 14,9%).

Co ciekawe, Jelly Bean zarówno w odmianie 4.1 oraz 4.3 odnotowały spadek, lecz Android Jelly Bean 4.2 zaliczył delikatny wzrost. W dół stoczył się również Ice Cream Sandwich, choć to nie jest żadną niespodzianką.

Więcej informacji możecie odczytać sami z diagramu kołowego.

Via

Be Sociable, Share!