lumiaandro

Na twitterowym profilu użytkownika Evleaks pojawiła się informacja, że Microsoft planuje wypuszczenie Nokii Lumia działającej pod kontrolą Androida. Świat się kończy!

Nokia od lat związana jest z systemem Windows Phone. Od lutego 2012 roku (wtedy miała miejsce premiera Nokii 808 PureView, ostatniego smartfona z Symbianem) każde urządzenie należące do średniej lub wysokiej półki wyprodukowane przez fińskiego producenta korzystało z systemu Windows Phone. Rok temu bardzo duże zdziwienie wywołała informacja, że Nokia zamierza sprzedawać komórkę z Androidem, Nokię X. Szkoda tylko, że był to budżetowy telefon o słabej specyfikacji sprzętowej. Kupno Nokii przez Microsoft zdawało się przypieczętować los Finów, lecz… wygląda na to, że będzie odwrotnie.

Znany i zaufany informator Evleaks opublikował na swoim Twitterze następującą wiadomość:

 

 

Brzmi tak osobliwie, że aż trudno mi uwierzyć w tę wiadomość. Czy to szansa na odrodzenie Nokii i przywrócenie pozycji lidera sprzed lat? Kto wie. Osobiście w tym modelu pokładam wielkie nadzieje i byłoby wspaniale, gdyby chodziło o high-endowego smartfona z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Więcej informacji na temat tego smartfona wkrótce.

Via

Be Sociable, Share!