LG_G_Pad_series_2

LG dzisiaj oficjalnie poinformowało o tym, że tablet LG G Pad 10.1 trafi na rynki całego świata. To oznacza, że trafi również do Polski.

Tablet G Pad 10.1 to największy spośród wszystkich tabletów G Pad. Do tej pory nie było jasne, czy pojawi się poza Koreą, lecz teraz wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. LG wydało oficjalne oświadczenie w którym poinformowało o tym, że G Pad 10.1 trafi do Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej jeszcze tego miesiąca.

Tablet G Pad to urządzenie posiadające wyświetlacz o – jak sama nazwa wskazuje – przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280×800 pikseli. Na pokładzie znalazło się także miejsce dla procesora Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz, 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, slotu na karty pamięci, aparatu głównego 5 Mpix i przedniego 1,3 Mpix, łączności Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz akumulatora 8 000 mAh. Wgrany system operacyjny to całkiem nowy Android 4.4.2 KitKat.

Tablet będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym. Na razie producent nie wspomniał o cenie G Pada.

LG G Pad 10.1 powinien zadowolić osoby poszukujące urządzenia, które będzie kompromisem pomiędzy specyfikacją, a ceną. Znając LG domyślam się, że za ten tablet nie zapłacimy zbyt wiele. Szkoda tylko, że nie zdecydowano się zastosować ekranu o wyższej rozdzielczości – przy tak dużej przekątnej piksele będą naprawdę duże.

Via

Be Sociable, Share!