LG_G_Pad_series_2

LG dzisiaj ofic­jal­nie poin­for­mowało o tym, że tablet LG G Pad 10.1 trafi na rynki całego świata. To oznacza, że trafi również do Polski.

Tablet G Pad 10.1 to najwięk­szy spośród wszys­t­kich tabletów G Pad. Do tej pory nie było jasne, czy pojawi się poza Koreą, lecz teraz wszys­tkie wąt­pli­wości zostały rozwiane. LG wydało ofic­jalne oświad­cze­nie w którym poin­for­mowało o tym, że G Pad 10.1 trafi do Europy, Azji, Ameryki Północ­nej i Połud­niowej jeszcze tego miesiąca.

Tablet G Pad to urządze­nie posi­ada­jące wyświ­et­lacz o — jak sama nazwa wskazuje — przekąt­nej 10,1″ i rozdziel­czości 1280x800 pik­seli. Na pokładzie znalazło się także miejsce dla pro­ce­sora Qual­comm Snap­dragon 400 1,2 GHz, 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, slotu na karty pamięci, aparatu głównego 5 Mpix i przed­niego 1,3 Mpix, łączności Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz aku­mu­la­tora 8 000 mAh. Wgrany sys­tem oper­a­cyjny to całkiem nowy Android 4.4.2 KitKat.

Tablet będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i czer­wonym. Na razie pro­du­cent nie wspom­niał o cenie G Pada.

LG G Pad 10.1 powinien zad­owolić osoby poszuku­jące urządzenia, które będzie kom­pro­misem pomiędzy specy­fikacją, a ceną. Zna­jąc LG domyślam się, że za ten tablet nie zapłacimy zbyt wiele. Szkoda tylko, że nie zde­cy­dowano się zas­tosować ekranu o wyższej rozdziel­czości — przy tak dużej przekąt­nej pik­sele będą naprawdę duże.

Via

Ciekawe? Podziel się!