oneplus

Kilka dni temu Evleaks na Twitterze opublikował informację, że firma OnePlus pracuje nad swoim pierwszym tabletem. W tej sprawie głos zabrali sami przedstawiciele OnePlus, którzy zdementowali tę plotkę.

OnePlus to firma założona przez byłego prezesa Oppo, jednego z największych chińskich producentów smartfonów klasy premium. Obecnie zrzesza sztab składający się z wielu doświadczonych członków, byłych pracowników konkurencji. Swoim pierwszym smartfonem OnePlus One udowodnili, że możliwe jest stworzenie niesamowicie mocnego smartfona kosztującego nawet o połowę mniej, niż konkurencyjne modele o podobnej (a nawet słabszej!) specyfikacji.

Problemy zaczęły się wówczas, gdy zbliżała się data premiery. Mnóstwo ludzi wyraziło chęć kupna OnePlus One, lecz firma nie była w stanie wyprodukować tak dużej liczby urządzeń. Chętni mogą zapisać się w kolejce po smartfona; miały miejsce także różnego rodzaju akcje promocyjne, w których do wygrania było kilka tych smartfonów. Jednakże, do tej pory jedynie wybrani mieli okazję otrzymać OnePlus One, a oficjalna premiera ciągle jest przesuwana. Być może z racji tego firma stara się skupić na dystrybucji, zamiast na opracowywaniu kolejnych urządzeń.

BrkITq1IUAETnHH

Evleaks niedawno udostępnił zrzut ekranu ze strony producenta wskazujący na to, że wkrótce powinniśmy spodziewać się premiery tabletu OnePlus Tab. Zarząd firmy oświadczył, że dowód ten jest fotomanipulacją i w tym roku OnePlus na pewno nie wypuści tabletu.

Nie oznacza to jednak, że OnePlus nigdy nie wypuści OnePlus Taba. Dowiedzieliśmy się tylko, że premiera na pewno nie nastąpi w tym roku.

Via

Be Sociable, Share!