MiPad-01

Xiaomi Mi Pad to pierwszy tablet popularnego w Chinach Xiaomi. Urządzenie prezentuje się bardzo obiecująco, więc nie powinny dziwić rewelacyjne wyniki sprzedaży.

1 Lipca 2014 odbyła się chińska premiera tabletu Xiaomi Mi Pad. To, że produkty Xiaomi sprzedają się jak świeże bułeczki już wiadomo nie od dziś, a nowy tablet nie jest wyjątkiem – Xiaomi już teraz poinformowało, że sprzedaż Mi Pada utrzymuje się na świetnym poziomie. Wrażenie robi to, że pierwsze 50 tys. egzemplarzy rozeszło się w… niecałe 4 minuty. Brawo!

Xiaomi Mi Pad to obecnie jeden z najciekawszych tabletów na rynku. Uwagę zwraca przede wszystkim zastosowanie chipsetu NVIDIA Tegra K1, który w benchmarkach bez problemu zjada Snapdragona 801. Dodajmy jeszcze wyświetlacz o przekątnej 7,9″ i rozdzielczości 2048x 1536 pikseli, 2 GB RAM-u, 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty microSD, aparat główny 8 Mpix i dodatkowy 5 Mpix, akumulator 6 700 mAh oraz Androida 4.4 KitKat – czego chcieć więcej?

Rewelacyjna jest także cena. W wersji 16 GB Mi Pad kosztuje 1 499 juanów, czyli 737 zł, natomiast za wersję 64 GB zapłacimy 1 699 juanów (835 zł). Brzmi fantastycznie, lecz tablet nie będzie oficjalnie dostępny w Polsce. Trafi jedynie do Chin, Malezji, Indonezji, Tajlandii i Indii. Oczywiście, dla chcącego nic trudnego – nawet doliczając koszty sprowadzenia nie zapłacimy jakoś szczególnie dużo, więc taki wysiłek może się opłacić.

Via

Be Sociable, Share!