MiPad-01

Xiaomi Mi Pad to pier­wszy tablet pop­u­larnego w Chi­nach Xiaomi. Urządze­nie prezen­tuje się bardzo obiecu­jąco, więc nie powinny dzi­wić rewela­cyjne wyniki sprzedaży.

1 Lipca 2014 odbyła się chińska pre­miera tabletu Xiaomi Mi Pad. To, że pro­dukty Xiaomi sprzedają się jak świeże bułeczki już wiadomo nie od dziś, a nowy tablet nie jest wyjątkiem — Xiaomi już teraz poin­for­mowało, że sprzedaż Mi Pada utrzy­muje się na świet­nym poziomie. Wraże­nie robi to, że pier­wsze 50 tys. egzem­plarzy rozeszło się w… niecałe 4 min­uty. Brawo!

Xiaomi Mi Pad to obec­nie jeden z naj­ciekawszych tabletów na rynku. Uwagę zwraca przede wszys­tkim zas­tosowanie chipsetu NVIDIA Tegra K1, który w bench­markach bez prob­lemu zjada Snap­drag­ona 801. Doda­jmy jeszcze wyświ­et­lacz o przekąt­nej 7,9″ i rozdziel­czości 2048x 1536 pik­seli, 2 GB RAM-u, 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty microSD, aparat główny 8 Mpix i dodatkowy 5 Mpix, aku­mu­la­tor 6 700 mAh oraz Androida 4.4 KitKat - czego chcieć więcej?

Rewela­cyjna jest także cena. W wer­sji 16 GB Mi Pad kosz­tuje 1 499 juanów, czyli 737 zł, nato­mi­ast za wer­sję 64 GB zapłacimy 1 699 juanów (835 zł). Brzmi fan­tasty­cznie, lecz tablet nie będzie ofic­jal­nie dostępny w Polsce. Trafi jedynie do Chin, Malezji, Indonezji, Taj­landii i Indii. Oczy­wiś­cie, dla chcącego nic trud­nego — nawet dolicza­jąc koszty sprowadzenia nie zapłacimy jakoś szczegól­nie dużo, więc taki wysiłek może się opłacić.

Via

Ciekawe? Podziel się!