Galaxy-Star-2_Black

Na Samsunga Galaxy Young 2 nie czekał nikt. Czy słusznie? Wygląda na to, że zdecydowanie tak – smartfon jest tak słaby, że lepszy był… jego poprzednik.

Samsung z uporem maniaka wydaje kolejne wersje słabych komórek z Androidem. Nie nadają się one do codziennego użytkowania ze względu na preinstalowanego nowego Androida 4.4 KitKat, z którym słabe komórki sobie nie radzą. Użytkownik po kilku tygodniach będzie zmuszony walczyć z lagami. Jaki w tym sens? Ano taki, że nieuświadomiony klient i tak kupi takiego smartfona. Bo jest dotykowy, bo to Samsung i bo ma białą obudowę.

Smartfon ten zadebiutował wraz z Samsungiem Galaxy Star 2. Oba telefony wyglądają tak samo i mają identyczną specyfikację. Jedyna różnica jest taka, że Young 2 posiada lepszy aparat. Zamiast 2 Mpix oferuje… 3 Mpix, bez lampy błyskowej lub nawet autofokusa. Po co był sens tworzenia takiego telefonu?

To nie koniec kontrowersji. Najbardziej interesującym faktem jest to, że Galaxy Young 2 posiada mniej pamięci operacyjnej od swojego poprzednika. Pierwszy model otrzymał 768 MB, nowy ma już tylko 512 MB RAM-u. Wyświetlacz nieznacznie urósł, doszło wsparcie dla Bluetootha 4.0 (wcześniej 3.0), oraz nieco poprawiła się maksymalna obsługiwana prędkość sieci. No i zmienił się wygląd. Więcej zmian nie ma.

Galaxy Young posiada ekran 3,5″ o rozdzielczości 320×480 pikseli, aparat 4 Mpix, jednordzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB RAM-u i Androida 4.4.2 KitKat. Specyfikacja jak sprzed paru lat…

Via

Ciekawe? Podziel się!