1H achievements

Xiaomi to producent smartfonów, który w swojej ojczyźnie – w Chinach – jest niezwykle popularny. Właśnie pochwalił się swoimi wynikami sprzedaży. W pierwszej połowie tego roku sprzedał więcej smartfonów, niż w całym roku 2013.

Xiaomi już od paru lat radzi sobie na rynku chińskim doskonale. Jego kolejne smartfony sprzedają się w dziesiątkach tysięcy sztuk w przeciągu kilkunastu minut. Nowe dane opublikowane przez tego producenta wskazują na to, że jego komórki rozchodzą się z roku na rok coraz lepiej.

W pierwszej połowie 2014 roku Xiaomi udało się sprzedać 26,11 milionów telefonów komórkowych, co jest o 271% lepszym wynikiem w porównaniu do pierwszej połowy roku ubiegłego. Interesującym faktem jest też to, że w pierwszej połowie bieżącego roku Xiaomi sprzedało więcej komórek, niż w całym roku ubiegłbym (wówczas osiągnęło wynik 18,7 milionów).

2014-07-02_093126

Przychody Xiaomi za pierwszą połowę 2014 roku wyniosły aż 5,3 miliardów dolarów. A to nie koniec – firma liczy na jeszcze większe zyski. Nic dziwnego – w końcu ostatnio Xiaomi Mi-2S stał się najpopularniejszym smartfonem w Chinach, a na liście 15 najchętniej kupowanych smartfonów w Państwie Środka aż 7 pochodzi od tego producenta.

Xiaomi liczy na to, że w całym 2014 roku uda się mu sprzedać ponad 60 milionów telefonów komórkowych. 

Via

Be Sociable, Share!