Nokia-App-Folder-1024x767

Już wkrótce w systemie Windows Phone 8.1 będzie możliwe tworzenie folderów na ekranie głównym bez konieczności uruchamiania specjalnej aplikacji. Dobry krok!

System Windows Phone przez bardzo długi okres był pozbawiony możliwości tworzenia folderów na ekranie głównym. Od paru miesięcy to się zmieniło za sprawą aplikacji Foldery, lecz jej działanie jest dalekie od ideału. By stworzyć folder, należy uruchomić aplikację i za jej pomocą grupować aplikacje. Już niedługo ten proces zostanie uproszczony.

foldery

Na stronach pomocy technicznej Microsoftu znalazła się informacja na temat jeszcze niedostępnej funkcji tworzenia folderów z poziomu ekranu głównego. By utworzyć nowy folder, wystarczy, że użytkownik przytrzyma palec na jednym z kafelków i przeniesie go w miejsce innego. Utworzone foldery będzie można dowolnie nazwać, zmienić ich rozmiar i przenieść w inne miejsce – tak, jak w Androidzie lub na iOS-ie.

Ta funkcja ma trafić w niedalekiej przyszłości na system Windows Phone 8.1. Zapewne będzie ona częścią większej aktualizacji systemowej.

Via

Be Sociable, Share!