xperia-z1s-32-580-100

W zeszły piątek Sony udostępniło aktualizację systemową do Androida 4.4.4 KitKat dla smartfona Sony Xperia Z1 Compact. W dniu dzisiejszym ta sama aktualizacja trafiła do dwóch kolejnych słuchawek: Xperii Z1 i Xperii Z Ultra.

Sony wykonało kawał dobrej roboty dostarczając użytkownikom najnowszej wersji systemu Android w tydzień po jego premierze. Rzadko kiedy zdarza się, aby nowa wersja systemu Google’a trafiła na nienexusowe smartfony tak szybko.

Od dzisiaj Android 4.4.4 jest dostępny do pobrania z poziomu ustawień systemowych na smartfony Sony Xperia Z1 i Sony Xperia Z Ultra. Build dla tej wersji oprogramowania to 14.4.A.0.108, więc jest to dokładnie ten sam system, co w Xperii Z1 Compact. Potwierdziły się tym samym doniesienia sprzed dwóch dni mówiące o tym, że aktualizacja dla dwóch nowych smartfonów przeszła certyfikację i powinna zostać wkrótce wydana.

Żeby nie było tak słodko wspomnę, że tak naprawdę Android 4.4.4 KitKat nie wnosi żadnych nowości, a jedynie poprawia bezpieczeństwo. W tej wersji załatana została luka w OpenSSL pozwalająca na atak typu man-in-the-middle oraz bug nazwany Heartbleed. Trzeba jednak dodać, że do tej pory najbardziej aktualną wersją Androida dla obu komórek był KitKat 4.4.2, więc doszło także kilka drobnych poprawek z KitKata 4.4.3.

Via

Be Sociable, Share!