nokiabymicrosoft

Jak już wiemy, dział Nokii zajmujący się produkcją smartfonów od kilku miesięcy należy do Microsoftu. Wygląda na to, że wkrótce poznamy urządzenia z nowej linii o nazwie Nokia by Microsoft.

Znany i poważany blogger Evleaks udostępniający informacje na temat smartfonów przed ich premierą jest źródłem kolejnej ciekawej informacji. Dowiedział się, że Microsoft znajduje się w końcowej fazie licencjonowania nowej linii  smartfonów o nazwie Nokia by Microsoft. Chce tym samym jasno pokazać, w czyich rękach obecnie znajduje się fiński producent komórek.

Osobiście uważam, że nazwa jest mocno nietrafiona. Może ona wywołać lekkie zamieszanie u niezaznajomionych klientów (to w końcu co to jest? Nokia czy Microsoft?) oraz przedstawia Microsoft jako podmiot nadrzędny odpowiadający za produkcję smartfona. Jak wiadomo, gigant z Redmond nigdy nie był specjalistą jeśli chodzi o tworzenie dobrych komórek i nie wywołuje to dobrych skojarzeń.

Dodatkowo Microsoft zamierza zrezygnować z produkcji tabletów Surface. W ich miejsce wejdą produkty o innej nazwie. Możliwe, że przez jakiś czas będą to tablety Nokia Lumia; w końcu Finowie wypuścili już tablet Nokia Lumia 2520, który z pewnością jest urządzeniem lepszym i chętniej kupowanym niż Microsoft Surface.

Via/Via

Be Sociable, Share!