hisense

Odkąd Microsoft postanowił, że będzie użyczać producentom smartfonów darmowej licencji na Windows Phone 8, zaczęło powstawać coraz więcej komórek opartych na tym systemie. Jedną z nich jest Hisense Mira 6 z ekranem 5″.

Darmowe udostępnianie Windows Phone’a 8 producentom elektroniki okazało się raczej dobrym pomysłem. Zainteresowanie tym systemem wyraziła już niejedna firma. Pozwoli to na zwiększenie jego popularności zwłaszcza w segmencie urządzeń budżetowych. Hisense Mira 6 to właśnie taki tani smartfon pochodzący z Chin. Trafi on wyłącznie na rynek krajowy, do oferty operatora China Telecom.

hisense2

Warte odnotowania jest to, że będzie to pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 8.1 wspierający chińskie standardy transmisji danych o dużej prędkości.

Hisense Mira 6 może się pochwalić pięciocalowym ekranem 720×1280 pikseli, aparatem głównym 8 Mpix i przednim 5 Mpix, procesorem Snapdragon 200, 1 gigabajtem RAM-u, 8 GB pamięci flash, slotem na karty micro-SD oraz obudową o grubości 7,18 mm.

Cena urządzenia nie została jeszcze podana. To samo dotyczy się daty wprowadzenia do oferty China Telecom, choć raczej wątpię, by nas to szczególnie interesowało – smartfon nie będzie dostępny poza granicami Państwa Środka.

Via

Be Sociable, Share!