Gear-Live_Wine-Red-3

Samsung dzisiejszego dnia zaprezentował swojego pierwszego smartwatcha korzystającego z systemu operacyjnego Android Wear.

Dotychczasowe próby stworzenia dobrego smartwatcha przez Samsunga okazywały się fiaskiem. Samsung Galaxy Gear i Samsung Gear 2 były tylko ciekawymi zabawkami dla geeków bez praktycznego zastosowania w codziennym życiu. Gwoździem do trumny została horrendalnie wysoka cena, wynosząca nawet ponad 1 000 zł.

Samsung się jednak nie zraża tymi nieudanymi próbami. Teraz zaprezentował zegarek o nazwie Samsung Gear Live, który w końcu zdaje się być czymś naprawdę interesującym.

Gear-Live_Black-7

Gear Live wykorzystuje system operacyjny Android Wear stworzony specjalnie z myślą o smartwatchach przez Google. Otrzymał wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,63″ i rozdzielczości 320×320 pikseli, procesor 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB wbudowanej pamięci flash, czujnik pracy serca, wymienne bransolety oraz akumulatorek 300 mAh, który ma wystarczyć na cały dzień pracy. Obudowa ma odznaczać się odpornością na wodę i pył, o czym świadczy certyfikat IP-67.

Co ważne, cena tego zegarka nie jest już tak przytłaczająca. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą zamówić go już teraz w cenie 199$, czyli mniej więcej za 600 zł.

Via

Be Sociable, Share!