Photoshop-Express

Adobe wypuś­ciło na plat­formę Win­dows Phone 8 mobilną wer­sję najpop­u­larniejszego pro­gramu graficznego na świecie. Mowa o Pho­to­shopie Express, którego można pobrać za darmo.

W sklepie Win­dows Phone pojaw­iła się właśnie kole­jna aplikacja znana z innych sys­temów oper­a­cyjnych. Jest to Pho­to­shop Express. Niech nie zwiedzie Was nazwa — z desk­topowym Pho­to­shopem ma wspól­nego tyle co nic i służy wyłącznie do pod­sta­wowej edy­cji zdjęć.

Za pomocą Pho­to­shopa Express można dokonać takich oper­acji, jak wyostrzanie, przyci­nanie, obra­canie, pozby­cie się efektu czer­wonych oczu, zmi­ana ekspozy­cji, jas­ności, kon­trastu, bal­ansu kolorów czy nasyce­nia. Ist­nieje też funkcja automaty­cznej poprawy zdję­cia, choć nie za każdym razem zadzi­ała ona tak, jak byśmy tego chcieli, choć to zrozu­mi­ałe. Nie zabrakło także kilku filtrów.

e7867573-b224-4d7a-8602-8f4ab9285284

Aplikacja nie ustrzegła się wewnętrznych transakcji. Za opłatą użytkown­icy mogą sko­rzys­tać z kole­jnych ekspre­sowych fil­trów (na wzór tych z Insta­grama) lub funkcji redukcji szumów.

No cóż — osoby spodziewa­jące się czegoś o sporych możli­woś­ci­ach mogą poczuć się mocno zaw­iedzione. Pho­to­shop Express nie ofer­uje niczego wyjątkowego — nie docenią go ani osoby chcące podra­sować swoje zdję­cia, ani ci, którzy liczą na masę efek­townych ramek i dodatków. Podob­nych aplikacji jest już cała masa, a wiele z nich (jak np. rewela­cyjny MeituPic/美图秀秀/XiuXiu) ofer­uje znacznie więcej. No, ale przy­na­jm­niej inter­fejs jest nienaganny.

Pho­to­shop Express — Down­load Win­dows Phone 8

Ciekawe? Podziel się!