sony-xperia-z1-compact

Android 4.4.4 KitKat, który miał premierę równo tydzień temu, już teraz pojawił się do pobrania w postaci aktualizacji dla smartfona Sony Xperia Z1 Compact.

Sony tym razem dostarczyło nową aktualizację systemową Androida w wyjątkowo szybkim tempie – już w tydzień od jej opublikowania.

Było to możliwe z dwóch powodów – aktualizacja została na razie wydana na jeden model smartfona oraz dlatego, że tak naprawdę nowy Android 4.4.4 KitKat nie wnosi niczego nowego oprócz poprawy bezpieczeństwa. W tej wersji załatana została luka w OpenSSL pozwalająca na atak typu man-in-the-middle oraz bug nazwany Heartbleed. Trzeba jednak dodać, że do tej pory najbardziej aktualną wersją Androida dla Xperii Z1 Compact był KitKat 4.4.2, więc doszło także kilka drobnych poprawek z KitKata 4.4.3.

4-4-4

Oprogramowanie posiada numer wydania 14.4.A.0.108. Ten sam build przeszedł certyfikację dla Xperii Z1 oraz Xperii Z Ultra, więc posiadacze obydwu smartfonów powinni wyczekiwać tej aktualizacji w najbliższych dniach.

No cóż – z jednej strony tak szybkie wydanie paczki z aktualizacją przez Sony jest niezłym osiągnięciem, choć użytkownicy i tak nawet nie dostrzegą zmian w nowym sofcie 😉

Via

Be Sociable, Share!