Android_L_Developer

Świeżutki Android L w wersji dla deweloperów jest już dostępny do pobrania. Do sieci trafiły obrazy z tym systemem dostępne dla LG Nexusa 5 i tablet Google Nexus 7 z 2013 roku.

Jeśli posiadasz smartfona LG Nexus 5 lub tablet Google Nexus 7 (2013) w wersji Wi-Fi only możesz już teraz nacieszyć się nowym Androidem L. Google wrzuciło do Internetu obrazy z nim dla tych urządzeń, co pozwala na bezproblemową instalację.

W tym celu należy sflashować ROM-a dostępnego w linkach poniżej. Instalacja przebiega tak, jak w przypadku instalacji każdego innego Androida. By uniknąć problemów, należy użyć funkcji full wipe. Uwaga jednak: wiąże się to z ryzykiem i nie jest to czynność, którą powinny wykonywać osoby nie mające dużej wiedzy na ten temat.

Android L – LG Nexus 5

Android L – Google Nexus 7 (2013)

Zapewne w najbliższych dniach Google udostępni także obrazy do innych Nexusów.

Jest to jedynie wersja deweloperska, czyli nie przeznaczona dla zwykłych użytkowników. Może mieć problemy z płynnością działania, działaniem aplikacji, wywalaniem błędów czy zapewnieniem bezpieczeństwa. Niewykluczone, że obecna wersja nie jest na tyle kompletna, by móc z niej korzystać na co dzień jak z normalnego systemu. System instalujecie na własną odpowiedzialność. 

O Androidzie L możecie przeczytać więcej w tym miejscu.

Android 5.0 L(ollipop) będzie mieć swoją pełnoprawną premierę w jesieni tego roku.

Via

Be Sociable, Share!