NokiaX2
Nokia przedstawiła światu drugą generację swojego pierwszego smartfona z Androidem. Nazywa się Nokia X2 i w porównaniu do swojego poprzednika posiada sporo ulepszeń.

Nokia X była bardzo dziwnym smartfonem. Korzystała z systemu opartego o Android, choć wyglądającym jak Windows Phone i nie mającym możliwości pobierania aplikacji ze sklepu Google Play. Szaleństwo? Może tak, lecz sprawdziło się wystarczająco, by Nokia wypuściła kolejną taką komórkę.

  

Nokia X2 jest już po oficjalnej prezentacji. Wykorzystany w niej system operacyjny został zmodyfikowany i upodobnił się do Windows Phone jeszcze bardziej. Głównie z nowego menu listy aplikacji, która kropka w kropkę przypomina to z systemu Microsoftu. Dodano też podekranowy przycisk home, który znacznie poprawia nawigowanie po systemie.

Smartfon otrzymał mocniejsze bebechy. Znajdziemy w nim procesor Qualcomm Snapdragon 200 o mocy 1,2 GHz, 1 GB RAM-u, wyświetlacz ClearBlack 4,3″ o rozdzielczości WVGA (480×800 pikseli, aparat 5 Mpix, akumulator 1 800 mAh i 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami pamięci.

Nokia-X2_group

Nokia X2 powinna trafić do Polski już w przyszłym miesiącu. Jeśli zostanie wyceniona podobnie jak poprzedniczka, może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących taniej i prostej w obsłudze komórki.

Via

 

Be Sociable, Share!