nexusae0_wm_V-Overall_thumb

Do Internetu trafił spory wyciek danych związany z nowym tabletem będącym Nexusem. Zostanie wyprodukowany przez HTC i posiada nazwę tymczasową Volantis.

Jeszcze w tym roku powinniśmy doczekać się oficjalnej prezentacji nowych urządzeń Google Nexus. Wśród nich na pewno pojawi się nowy tablet, zwany obecnie jako HTC Volantis.

Będzie to urządzenie z ekranem o przekątnej 8,9″ i świetnej rozdzielczości 2048×1440 pikseli. Niezwykle interesująco zapowiada się wykorzystany procesor, czyli 64-bitowa NVIDIA Logan, która jest tu bardzo dużym zaskoczeniem. Oprócz niej zastaniemy też 2 GB RAM-u. Na wyposażeniu tabletu znajdzie się 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) i przedni 3 Mpix oraz stereofoniczne głośniki z przodu obudowy.

nexusae0_wm_Volantis_thumb

HTC Volantis trafi do sprzedaży z modułem LTE 4G, lecz do wyboru będzie również tańsza wersja wyposażona jedynie w łączność Wi-Fi.

Uwagę zwraca solidna obudowa, która ma zostać wykonana z jednego kawałka aluminium. Możliwe, że pod tym względem nowy Nexus nie będzie miał się czego wstydzić przed iPadami.

Prawdopodobnie tablet zostanie zaprezentowany przez Google w czwartym kwartale bieżącego roku na tej samej imprezie, na której będzie mieć premierę Android 5.0 Lollipop.

Via

Be Sociable, Share!