nokia-zlauncher
Nokia przedstawiła swój nowy projekt – launcher nazywający się Z Launcher, stworzony z myślą o platformie Android. Interesujące!

Nokia całkiem niedawno została przejęta przez Microsoft, twórcę systemu Windows Phone. Świat nie krył zdumienia, gdy w lutym tego roku została zaprezentowana Nokia X, czyli pierwszy smartfon Nokii z Androidem. Teraz poznajemy kolejną próbę tego producenta stworzenia czegoś dotyczącego systemu Google’a.

Tym razem nie chodzi jednak o kolejnego smartfona, lecz o aplikację. I to zapowiadającą się świetnie. Mowa o Z Launcherze – nakładce zmieniającą ekran główny i listę aplikacji w smartfonie. Osobiście uważam, że wielkim atutem Z Launchera jest jego wygląd. Apka prezentuje się schludnie i przejrzyście. Fajnie przedstawia się także funkcja o nazwie Scribble, która pozwala na szybkie wyszukiwanie wybranych elementów poprzez nakreślenie odpowiedniej litery na ekranie.

Introducing Z Launcher from Nokia Z Launcher on Vimeo.

Obecnie Z Launcher znajduje się w fazie beta i by móc z niego korzystać, należy zapisać się na specjalnie przygotowanej stronie. Niestety, na razie wspieranymi urządzeniami są: Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5 i LG Nexus 5. Nie wiadomo, kiedy apka trafi do Google Play.

Link do strony Z Launcher z możliwością zapisania się do testów aplikacji.

Be Sociable, Share!