lelelel

Według doniesień Sony planuje wypuszczenie nieco mniejszego i tańszego wariantu obecnego flagowca, Xperii Z2. Co ważne, moc nie ulegnie zmianie.

Sony Xperia Z2a to trochę taka wersja Mini/Compact Xperii Z2. Ciężko by jednak było użyć jednego z tych słów w nazwie, gdyż różnica w przekątnych ekranu wynosi zaledwie 0,2″ – Xperia Z2a dostanie wyświetlacz 5″ zamiast 5,2″ znanych z Z2.

To nie jedyna różnica. Smartfon otrzyma plastikowe plecki (Z2 posiada tył obudowy wykonany ze szkła), co na pewno wywoła odmienne opinie – jednym się spodoba, innym przeciwnie. Nieco mniejsze wymiary spowodują uszczerbek na pojemności akumulatora – 3000 zamiast 3 200 mAh, choć to wciąż rewelacyjny wynik.

Na szczęście, Sony postanowiło zachować esencję – procesor, RAM, rozdzielczość ekranu i aparat pozostaną niezmienione. Oznacza to, że Xperia Z2a będzie mogła się pochwalić Snapdragonem 801, 3 GB pamięci RAM, wyświetlaczem 1080×1920 pikseli (choć prawdopodobnie wykonanym w gorszej technologii) oraz aparatem 20,7 Mpix.

Na razie brak żadnych informacji na temat tego, kiedy telefon  zostanie zaprezentowany i czy w ogóle trafi do sprzedaży międzynarodowej.

Via

Be Sociable, Share!