fingersense

Firma Qeexo pracuje nad projektem o nazwie FingerSense, który ma sprawić, że nasze smartfony będą w stanie rozróżnić, czym dotykamy ich ekranów.

FingerSense zapowiada się na bardzo interesujące rozwiązanie, które realnie może wpłynąć na wygodę interakcji użytkownika ze smartfonem lub tabletem. Jesteśmy przyzwyczajeni do zwykłych tapnięć i kilku gestów związanych z dwoma palcami, jak np. ten związany z powiększaniem zdjęć. Za sprawą nowego pomysłu firmy Qeexo będziemy mogli korzystać ze smartfonów nieco inaczej, otrzymując dostęp do różnych funkcji w znacznie szybszy sposób.

Wszystko się rozchodzi o to, że FingerSense jest w stanie rozpoznać rodzaj interakcji z ekranem. Potrafi dostrzec różnice pomiędzy dotknięciem zwykłym, zgiętego palca, paznokcia, oraz dwóch odmiennych końcówek stylusa. Każdy z rodzajów dotknięcia może zostać przypisany osobnej funkcji, co ma pozwolić na szybsze kopiowanie tekstu czy przełączanie się między aplikacjami. Zostało to przedstawione na filmiku, który możecie obejrzeć poniżej:
 

 

Jak dla mnie jest to naprawdę fajna sprawa i chętnie zobaczyłbym coś takiego w np. Samsungu Galaxy Nocie 4. Niestety, jeśli nawet wielkie firmy zainteresują się tym pomysłem, to na jego wdrożenie pewnie poczekamy jeszcze sporo.

Be Sociable, Share!