final

Square Enix pod­czas targów gier kom­put­erowych E3 zapowiedzi­ało nową odsłonę Final Fan­tasy przez­nac­zoną na smart­fony. Co ciekawe, wcale nie będzie to RPG.

Final Fan­tasy to marka-legenda. Do tej pory zostało wypro­dukowanych grubo ponad 30 gier pow­iązanych mniej lub bardziej z tą serią. Square Enix zapowiedzi­ało kole­jną część, która zostanie stwor­zona z myślą o smart­fonach z Androi­dem i iOS-em.

Byna­jm­niej, nie chodzi tym razem o port jed­nej ze starych odsłon. Tym razem ma być to… połącze­nie gry wyś­cigowej i slashera.

 
 
Final Fan­tasy VII G-Bike to wari­acja na temat jed­nej z minigierek zna­j­du­ją­cych się w kul­towym Final Fan­tasy VII z PlaySta­tion. Zadaniem gracza będzie jazda moto­cyk­lem i jed­noczesne odpieranie ataków fan­tazyjnie wyglą­da­ją­cych krea­tur głównie za sprawą wiel­gach­nego miecza. Oczy­wiś­cie, logiki w tym nie ma wcale, choć wygląda na to, że gra będzie w stanie dostar­czyć sporo frajdy.

Całość ma być dostępna w Google Play za darmo, choć nie zabraknie płat­ności wewnętrznych. Data pre­miery jest nieznana.

Ciekawe? Podziel się!