android-5.0

Całkiem możliwe, że Google w bardzo bliskiej przyszłości ma zamiar pokazać nam całkowicie odświeżonego Androida w wersji 5.0. Wow!

Z okazji rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 Google opublikowało grafikę przedstawiającą rozszerzenie funkcjonalności usługi Google Now o dane odnośnie tej imprezy.Nie byłoby w tym niczego fascynującego, gdyby nie jeden mały szczegół.

android-5.0

Chodzi o… godzinę na pasku powiadomień. Jest to 5:00. Google od dawien dawna w swoich grafikach wykorzystuje zegarek jako oznaczenie wersji systemu Android. Podczas premiery KitKata na wszystkich screenshotach mogliśmy ujrzeć godzinę 4:40, co oznaczało Androida 4.4. Podobnie było z innymi wersjami systemu. Ten myk został zastosowany nawet w starusieńkim 2.3 Gingerbreadzie. Zobaczcie z resztą sami oficjalne rendery przedstawiające poszczególne Nexusy:

zegary

Wygląda na to, że Google chciało uchylić rąbka tajemnicy i delikatnie dało znać, że pracuje nad Androidem 5.0. Jest to jak najbardziej możliwe. Zwłaszcza, że już za dwa tygodnie odbędzie się konferencja Google I/O, która byłaby doskonałym miejscem do zaprezentowania kolejnej wersji zielonego robocika.

Oczywiście, niewykluczone, że Google postanowiło zrobić nas w konia 😉

Via

 

Be Sociable, Share!