xperia

Są przecieki na temat kolejnego flagowca Sonego – Xperii Z3. Z jednej strony możemy czuć się rozczarowani tym, że nie ujrzymy w niej nowego chipsetu Qualcomma, lecz z drugiej strony dostaniemy coś, na co czekaliśmy od dawna – mniejsze ramki wokół ekranu.

Flagowe smartfony każdego producenta mają swoje wady i zalety. Przykładowo, Samsung Galaxy S5 posiada świetną specyfikację i ekran, lecz jakość wykonania i design nakładki systemowej są w jego przypadku słabe. HTC One (M8) co prawda odznacza się świetnym wykonaniem i nie gorszą nakładką, ale ma przekombinowany aparat. Z kolei wadami komórek Sonego są nie najlepsze wyświetlacze i olbrzymie ramki.

O ile pod względem wyświetlaczy Sony w ostatnich swoich urządzeniach próbowało coś zdziałać (choć wciąż nie może się równać z panelami LG i Samsunga), tak ramki wciąż pozostawały duże. Dodatkowo, kanciaste kształty jego telefonów jeszcze pogarszały sprawę. Długie korzystanie z ostatnich flagowców Sonego jest niewygodne dla osób z małymi dłońmi.

Na szczęście, nowa plotka autorstwa niejakiego DooMLoRDa głosi, że Sony Xperia Z3 będzie pozbawiona grubych ramek okalających wyświetlacz.  Smartfon otrzyma nowy design, a obudowa otrzyma grubość 7 mm, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Niestety, procesor zostanie taki sam, jak w obecnym topowym smartfonie japońskiego producenta. Będzie to Qualcomm Snapdragon 801. Oczywiście, jest to bardzo mocna jednostka, choć nie oszukujmy się – liczyliśmy raczej na nowego Snapdragona 805. 

Przeciek wspomina jeszcze o jednym: Sony Xperia Z Ultra nie otrzyma swojego następcy. Zamiast niego, pojawi się nowa linia siedmiocalowych tabletów.

Premiera Sony Xperii Z3 powinna nadejść w drugiej połowie bieżącego roku.

Via

Be Sociable, Share!