MV4D-507x505

Firma Mantis Vision właśnie ogłosiła współpracę z Google nad projektem Tango. Opublikowała przy okazji filmik przedstawiający sposób działania i możliwe zastosowania czujników skanujących przestrzeń.

Google jakiś czas temu zaintrygowało nas wszystkich informacją o pracach nad smartfonem i tabletem skanującymi otaczającą je przestrzeń za sprawą kamer i dodatkowych czujników. Tak się złożyło, że firma o nazwie Mantis Vision równolegle zajmowała się bliźniaczym projektem. Obie firmy zaczęły ze sobą współpracować.

To, że Mantis Vision nie jest żółtodziobem i wie, co robi może uświadomić nas filmik pokazowy, który wczorajszego dnia trafił na YouTube. Jak się okazuje, trójwymiarowe skanowanie otoczenia będzie głównie używane do poprawienia tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Obecnie jest ona wykorzystywana już w paru aplikacjach, jak np. tłumaczu Word Lens, lecz trzeba przyznać, że daleko jej do doskonałości. Prototypowe urządzenia wykorzystywane w projekcie Tango są w stanie poradzić sobie dużo lepiej z takimi zadaniami, gdyż dane interpretowane przez aplikację nie będą pochodzić z dwuwymiarowego zdjęcia, lecz pozwolą na stworzenie trójwymiarowej mapy, co można wykorzystać o wiele efektywniej.

Project Tango prezentuje się naprawdę ciekawie i nie mogę się doczekać, by usłyszeć więcej na jego temat.

Via

 

Be Sociable, Share!