abc-just-ordered-a-new-show-called-selfie

Zdjęcia autoportretowe, tzw. selfies cieszą się wielką popularnością wśród użytkowników smartfonów. HTC w pocie czoła opracowuje specjalny telefon przeznaczony dla fanów takich fotek.

Moda na selfies zrodziła się niedługo po wprowadzeniu pierwszych smartfonów. Zyskały one ogromną popularność i trudno teraz sobie wyobrazić portale i aplikacje społecznościowe takie, jak np. Facebook, Tumblr, Photoblog czy Instagram bez właśnie tego rodzaju zdjęć. Są one wszędobylskie i chyba każdy z nas ma na swoim koncie co najmniej jedną taką fotkę.

HTC chce pójść na rękę fanom autoportretów i pracuje nad smartfonem, którego główną cechą będzie to, że ułatwi wykonanie dobrego selfie. Wiadomość ta pochodzi od Evleaksa, więc choć sama wiadomość brzmi nieco dziwnie, to raczej jest prawdziwa. Urządzenie nosi kodową nazwę Eye.

 


Na razie nie wiadomo, na czym miałoby polegać przystosowanie smartfona do robienia selfies. Możliwe, że chodzi o obrotowy moduł kamery podobny do tego z Oppo N1, który pozwalał na wykonywanie autoportretów w wysokiej jakości.

Eye na pewno trafi do oferty amerykańskiego operatora AT&T i nie wiadomo, czy będzie oferowany w Europie. Jego premiera ma nastąpić w czwartym kwartale 2014 roku.

Via

Be Sociable, Share!