qualcomm-logo

Standard Quick Charge 2.0 pozwalający na szybsze ładowanie smartfonów opracowany przez firmę Qualcomm właśnie znalazł zastosowanie w realnym świecie. Japończycy już teraz mogą cieszyć się tą nowinką.

Od dziś Quick Charge 2.0 znalazł zastosowanie na szeroką skalę. Japoński operator NTT DoCoMo rozpoczął wspieranie tego standardu jako pierwszy na świecie. Teraz wszystkie smartfony w jego ofercie wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 800/801 otrzymają specjalną przejściówkę umożliwiającą skorzystanie z tej funkcji.

Quick Charge 2.0 to standard przyspieszający proces ładowania baterii w smartfonach. Zapewnia on aż o 75% szybsze ładowanie niż w przypadku tradycyjnego ładowania i o 45% szybsze w porównaniu do pierwszej generacji Quick Charge. Dzieje się tak dlatego, że Quick Charge 2.0 jest w stanie dostarczyć nawet 60W mocy (Quick Charge 1 oferował do 10W mocy).

NTT DoCoMo jest pierwszym operatorem, który postanowił zdecydować się na wykorzystanie nowego standardu, lecz wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączą do niego inni operatorzy i producenci smartfonów. Uważam, że jest to bardzo dobra nowina. Co prawda czas pracy na baterii wciąż pozostaje bez zmian, lecz chociaż samo ładowanie stanie się mniej uciążliwym procesem.

Via

Be Sociable, Share!