Sony-Xperia-T3

Sony zaprezentował nowego smartfona należącego do średniej półki. Jest to Xperia T3, o której producent z dumą mówi, że jest „najcieńszym na świecie smartfonem z  5,3-calowym ekranem”.

Abstrahując od nieco głupiego sloganu, jest to naprawdę fajna komórka dla średnio wymagającego klienta. Sony w obudowie o grubości 7 mm upakowało wyświetlacz IPS-LCD Triluminos o przekątnej 5,3″ i rozdzielczości 720×1280 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,4 GHz, 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, główny aparat Exmor RS 8 Mpix, dodatkowy aparat z przodu 1,1 Mpix, slot na karty microSD do 32 GB oraz akumulator 2 500 mAh. Na pokładzie znalazło się miejsce dla Androida 4.4 KitKat.

To tyle, jeśli chodzi o suche fakty. Telefon otrzymał wzornictwo znane z kilku ostatnich flagowców japońskiego producenta, choć z plastikowym, a nie szklanym tyłem. Smartfon jest smukły, elegancki i dostępny w trzech różnych kolorach: białym, czarnym i fioletowym. Jednakże, Sony nie pozbyło się jednej z największych wad dotyczącej każdego z jej smartfonów – chodzi o bardzo duże ramki wokół ekranu.

Sony Xperia T3 trafi do sprzedaży na całym świecie w lipcu tego roku.

Via

Be Sociable, Share!