g3lg

Nowiutki LG G3 to bardzo udany smartfon. Potwierdzają to wyniki sprzedaży – okazało się, że G3 sprzedaje się kilka razy lepiej, niż Samsung Galaxy S5!

Samsung za sprawą wyrobionej marki i olbrzymiej kampanii marketingowej sprawił, że jego smartfony Galaxy S sprzedają się rewelacyjnie. Co roku chwalił się kolejnymi rekordami sprzedaży, lecz z najnowszym Galaxy S5 coś nie wyszło. Powodem jest mała innowacyjność tego smartfona – Samsung widocznie postanowił spocząć na laurach i myślał, że smartfon sprzeda się sam.

Konkurencja okazała się silniejsza, niż mogłoby się wydawać. Stawiło to w komfortowej sytuacji drugiego koreańskiego producenta smartfonów – LG. Ten swoją odpowiedź na Galaxy S5 zaprezentował później, lecz wyszło mu to na dobre. LG G3 to najlepszy smartfon dostępny na rynku. Jako pierwszy posiada wyświetlacz o przekątnej 2560×1440 pikseli.

Okazuje się, że G3 sprzedaje się świetnie. W Korei Południowej rozchodzi się na poziomie 25-30 tys. sztuk dziennie. Szacuje się, że w tym samym okresie po swojej premierze Galaxy S5 sprzedawał się w 7-8 tys. sztuk. Różnica jest wielka i myślę, że nawet LG nie spodziewało się aż tak pomyślnego scenariusza.

Via

 

Be Sociable, Share!