140602155130-sot-apple-unveils-ios-8-00002630-story-tablet

Podczas konferencji WWDC Apple przedstawiło kolejną wersję systemu operacyjnego dla swoich urządzeń mobilnych. Została oznaczona cyfrą 8 i wprowadzone przez nią zmiany nie są tak duże, jak w przypadku iOS-a 7.

Premiera systemu iOS 8 zbiegła się w czasie wraz z premierą OS-a X Yosemite, czyli z desktopowym systemem Apple przeznaczonym dla komputerów osobistych. Gigant z Cupertino postarał się o lepszą współpracę urządzeń z tymi systemami. Dzięki temu wiele danych, jak np. historia połączeń lub wiadomości będą synchronizowane pomiędzy nimi automatycznie. Continuity pozwoli na dokańczanie dokumentów na innym urządzeniu. Świetna sprawa dla posiadaczy kilku różnych urządzeń od Apple.

all-the-new-features-in-ios-8apples-next-big-iphone-update

Sporą nowością jest nowe centrum powiadomień. Same powiadomienia otrzymały teraz przyciski interakcji, dzięki czemu będziemy mogli wykonywać powiązane z nimi akcje tuż po ich pojawieniu.

Polaków nie ucieszy fakt, że wiele nowości ich ominie. Apple przedstawiło nową klawiaturę z algorytmami uczącymi się manier pisania użytkownika, lecz ta funkcja nie wspiera języka polskiego. Podobnie z Siri – będzie mówić w aż 22 kolejnych językach, lecz na liście wciąż brakuje polskiego.

ios8_compatibility_chart-800x600

Ucieszyć powinna natomiast usługa iCloud Drive, która ma potencjał na konkurowanie z Dropboksem. Zaoferuje 5 GB wolnej przestrzeni za darmo, natomiast za dodatkowe 15 GB zapłacimy tylko dolara. iCloud Drive będzie dostępny również dla posiadaczy Windowsów.

Betę iOS-a 8 można pobierać już teraz, natomiast do szerszego grona trafi we wrześniu.

 

 

Be Sociable, Share!