samsung-z-tizen-11

Samsung kazał nam długo czekać na premierę swojego pierwszego smartfona z autorskim systemem Tizen. Oto Samsung Z. Czy warto było czekać?

Tizen to platforma będąca efektem wieloletniej współpracy Samsunga i Intela. Jego premiera była przesuwana wielokrotnie. Teraz w końcu doczekaliśmy się pierwszej komórki z tym systemem operacyjnym.

Samsung Z prezentuje się jak kolejny smartfon o porządnej – choć nie powalającej – specyfikacji. Otrzymał ekran Super AMOLED 4,9″ o rozdzielczości 1280×720 pikseli, czterordzeniowy procesor 2,3 GHz, 2 GB RAM-u, aparat 8 Mpix, 16 GB wbudowanej pamięci, slot na kartę microSD, akumulator 2 600 mAh, moduł LTE, NFC i port podczerwieni.

Oczywiście, najbardziej wyjątkową cechą jest system operacyjny. Samsung Z nie posiada Androida, a Tizena 2.2.1, czyli system stworzony przez Samsunga, duchowego następcę Bady. Tak naprawdę Tizen zdaje się nie wyróżniać niczym szczególnym i dla większości będzie raczej ograniczeniem wolności znanej z Androida zamiast zaletą.

Co ciekawe, Samsung zaimplementował w tym smartfonie kilka funkcji znanych z Galaxy S5. Znajdziemy tu m.in. tryb ekstremalnego oszczędzania energii, akcelerator pobierania plików, czytnik linii papilarnych oraz czujnik pracy serca.

Smartfon ma trafić do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Czekacie na niego? Ja osobiście nie widzę powodu, dla którego miałbym zainteresować się smartfonem z Tizenem.

Via

Be Sociable, Share!