Dq8_wp1_1152x864-710x532

Dragon Quest VIII to kolejny z portów starszych gier z innych platform, który zawitał na Androida i iOS. Wszystko pięknie, z wyjątkiem ceny – ta jest po prostu zaporowa.

Dragon Quest VIII to gra wydana przez Square Enix w 2005 roku na konsolę Sony PlayStation 2, która jest uznawana za jednego z najlepszych jRPG-ów wydanych na tę platformę. Wszystkich fanów gier tego typu powinno ucieszyć, że jej port trafił na urządzenia mobilne.

Gra pozwala graczowi sterować czwórką postaci, które wędrują po fantastycznej krainie w celu odnalezienia mitycznego berła o niespotykanej mocy. Fabuła i system walki to aspekty, które zostały zrealizowane rewelacyjnie. Warto także zwrócić uwagę na charakterystyczną, przywodzącą na myśl japońskie mangi, oprawę graficzną. Nie spodoba się ona każdemu, lecz nadaje temu tytułowi niepowtarzalny styl. Gra zapewnia rozrywkę na co najmniej 60 godzin, co także się chwali.

 

 

screen568x568 (1)

Jest tylko jeden problem – cena. Square Enix za gry mobilne zawsze żądało sporą ilość gotówki, lecz tym razem cena jest horrendalnie wysoka nawet jak na ich standardy. Gra w sklepie Google Play kosztuje 81,65 zł. 

Czy warto? Tak, o ile jesteście fanami jRPG-ów i nie cierpicie na brak gotówki. W innym razie radziłbym się zainteresować tańszymi produkcjami, chociażby grami z serii Final Fantasy.

Dragon Quest VIII – Android

Dragon Quest VIII – iOS

Be Sociable, Share!