lumiasony

Blog FoneArena przedstawił interesujący filmik będący porównaniem dwóch fotograficznych smartfonów: Nokii Lumia 1520 i Sony Xperii Z2. Który z nich robi lepsze zdjęcia i filmy?

Od wielu lat Nokia jest numerem jeden jeśli chodzi o możliwości fotograficzne telefonów komórkowych. Dzięki optyce firmy ZEISS i dużemu doświadczeniu bez problemu zjada konkurencję. Jednakże, od jakiegoś czasu Sony czyni coraz większe postępy w dziedzinie mobilnej fotografii. Czy najnowsza Xperia Z2 jest w stanie zagrozić Lumii 1520?

Przypomnę, że Lumia 1520 to smartfon z systemem Windows Phone 8 i aparatem z sensorem 1/2.5” o rozdzielczości 18,7 Mpix. Wykorzystuje on optykę ZEISS i technologię PureView. Nie zabrakło także optycznej stabilizacji obrazu przydatnej w kręceniu filmów (do 1080p) i podwójnej diody doświetlającej LED.

Sony Xperia Z2 to najbardziej fotograficzny smartfon z Androidem na rynku. Jego aparat cechuje się rozdzielczością 20,7 Mpix. Posiada sensor 1/2.3″, jedną diodę LED i cyfrową stabilizację obrazu. Pozwala nagrywać filmy w wyższej rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę, lub w Full HD w 60 klatkach.

Jak radzą sobie oba smartfony? Zobaczcie sami:

 


 
Według mnie korona należy się Lumii 1520. Lepiej odwzorowuje kolory, a zdjęcia są jaśniejsze. Ponadto, deklasuje japońskiego rywala pod względem jakości wideo. Jednakże, Xperia Z2 zdaje się lepiej radzić z prawidłowym wychwytywaniem ostrości.

 

Be Sociable, Share!